DO ADOPCJI

DOLKA to prawdziwa psia indywidualistka. Ma swój świat, w którym głównym celem jest dorwanie kota :) Nigdy się nie nudzi, wszędzie jej pełno. Z psami dogaduje się nie najgorzej, ale w kaszę nie da sobie dmuchać. Ta puchata niczym pers 10-cio kilogramowa kulka ma ok 10 lat i wielki apetyt na życie. Niestety po wielu latach w schronisku nadal musi je spędzać samotnie, chociaż już nie w zamknięciu. Wymaga nieco socjalizacji i cierpliwości.

DŻEKI to starszy psi pan, ma ponad 10 lat. Waży ponad 10 kg. Ma w sobie wiele z jamnika ale to ma także swoje wady - ma obciążony kręgosłup i łapki, dlatego nie nadaje się do domu, gdzie musiałby chodzić po schodach. Świetnie dogada się ze starszymi dziećmi. Dogaduje się z psami, ale ma też swoje zdanie. Przeżył lata tułaczki i schroniska, gdzie cierpiał z powodu samotności i zamknięcia. Bardzo potrzebuje domu.

HENIO to malutki psi dziadeczek, który trafił do schroniska z patologicznej rodziny. Życie spędził w budzie na podwórku, był bardzo zaniedbany. Już w schronisku okazał się maleńką kupką słodyczy, a w hoteliku nie schodzi z fotela i z kolan opiekuna. Jest niezwykle kochanym i wdzięcznym psiakiem. Dogaduje się z innymi zwierzakami. Szuka domu bez małych dzieci.

KASZTANEK to 200% cukru w cukrze… Psiak przekochany i przegrzeczny. Uwielbia przytulanie i pieszczoty. Jest bardzo wpatrzony w opiekuna. Ma za sobą nieciekawą przeszłość i wiele lat za kratami. Ze schroniska został wydany do adopcji, z której wrócił po tygodniu, gdyż bronił na spacerach swojej pani przed innymi psami… W hoteliku nie ma podobnych zapędów. Może wie, że nie ma nic swojego do bronienia? A może wie, czym to grozi? Kasztanek ma ok 7 lat i waży ok 9 kg.

KROPECZKA w fundacji zastąpiła Przecinka :) Tak jak i on reprezentuje najbardziej popularną psią rasę - mała czarna podpalana. Kropeczka jest mikro sunią na wysokich łapkach, dzięki którym bardzo szybko biega. Ma ok. 6 - 7 lat. Jest niezwykle proludzka i żywiołowa. Sunia jest zdrowa i szkoda jej życia na marnowanie go na bezdomność. To cudowna miłośniczka spacerów i ogromny przytulas.

LUCUŚ czyli Dziadek Lucjan to maleńki starszy psiak mocno w typie ratlerka. Ma wszelkie cechy tej rasy. Lucuś boi się całego świata, ale pokazuje całemu światu, że jest bardzo odważnym psem. Niestety boi się stada w hoteliku i bardzo pilnie potrzebuje domu. Ma przyjaciółkę Walentynkę, którą zabrał ze sobą ze schroniska. Całymi dniami pilnuje stareńkiej suczki i nie pozwala nikomu się do niej zbliżyć. Cóż, tylko przed nią może udawać odważnego…

MANIA to psiak wycofany i lękliwy. Nie wiemy dokładnie, co ją spotkało w życiu, ale wiemy, że po adopcji schroniskowej uciekła z domu z powrotem do schroniska. Mania jest psem średniej wielkości, waży ok 10 kg i ma ok 7 lat. Wolałaby być w domu jedynaczką, ale także zrobiłaby jej dobrze socjalizacja u boku jakiegoś spokojnego i pewnego siebie psa. Poszukuje cierpliwego i mądrego opiekuna. Bardzo chciałaby komuś zaufać…

PEPA to cudowna sunia. Cudowna i z wyglądu, i z charakteru. Do schroniska trafiła najpewniej z powodu zmian na pyszczku, które są wynikiem jakiegoś zakażenia bakteryjnego. Obecnie jest w trakcie ich leczenia. Pepa ma nie więcej niż 3 lata i waży ok. 7 kg. Jest spokojna i nieco lękliwa w nowych sytuacjach. Cudowny z niej spacerowicz i kompan dla dorosłego, spokojnego człowieka.

PIKUŚ I PCHEŁKA to prawdopodobnie matka i syn. Latami koczowali na działkach aż zgłoszono ich do schroniska. Wolno żyjące wcześniej psy w zamknięciu bardzo cierpiały. Zabraliśmy je wiedząc, że prędko w parze domu się nie doczekają. Staruszka Pchełka i młodziutki Pikuś są ze sobą bardzo zżyci. Bawią się razem całym dniami. Świetnie też dogadują się z innymi pieskami. Doskonale odnajdują się w domowych pieleszach.

SZANTI to sunia ze wsi. Żyła tam latami, zaniedbana, niedopilnowana, rodząc co rok szczeniaki. Nie znała domu, opieki medycznej ani nawet pełnej miski. Okazała się jednak u nas prawdziwą psią damą. Śpi z człowiekiem, zachowuje czystość i grzecznie spaceruje na smyczy. Jej wierność i oddanie w podziękowaniu za miłość i troskę są niesamowite. Szanti nie odchodzi od swego opiekuna na krok. Sunia jest średniakiem i ma ok 9 lat.

TOLA przesiedziała życie w zamknięciu. Najpierw ktoś zamknął tego psa na 7 długich lat w komórce. Po interwencji trafiła zaś do schroniska. Paradoksalnie to właśnie tam poznała kolor nieba i zapach trawy. Jednak do dziś ma lęk przed otwartymi przestrzeniami. Socjalizuje się w hoteliku, jednak jest to trudna sprawa. Tola potrzebuje doświadczonego domu. Jest wycofana, ale przyjazna, także w stosunku do innych zwierząt.

LOLA do niedawna wiodła życie wiejskiego burka. Jej światem był kawałek podwórza, buda i ciężki łańcuch. Miska przynoszona czasem przez sąsiadkę i pan nie stroniący od alkoholu.  Rodziła co cieczkę. Broniła podwórza niczym lew. Aż pewnego dnia jej świat wywrócił się do góry nogami. Przyjechała do nas i chyba pomału przekonuje się, że życie jest piękniejsze bez łańcucha u szyi.

JÓZIA to mała i niezwykle żywiołowa sunia. Ofiara wakacji, porzucona przy drodze. Ma bure futerko ale serce szczerozłote J Natychmiast obdarzyła wielkim uczuciem opiekuna w hoteliku. Tak kochać może tylko pies. Szukamy kogoś kto na tę miłość zasłuży. Józia jest psem młodym, maksymalnie 2-3 letnim.

BOLUŚ to były mieszkaniec największego schroniska w Polsce. Czekał tam latami niezauważony na dom. Bo kto by dojrzał jednego spośród kilku tysięcy czarnego psa? W hoteliku okazał się psim ideałem. Waży ok 9 kg i ma ok 9 lat. Świetnie dogaduje się z dziećmi i innymi zwierzakami domowymi.

Więcej o psiakach przeczytasz na FB:
https://www.facebook.com/pg/funduszmigotkowy/photos/?tab=albums
Znajdziesz też tam więcej zdjęć.  

 

Dane fundacji
Fundacja „Fundusz Migotkowy”
organizacja non profit
KRS: 0000691822
NIP: 5242838258
Regon: 368119374
Dane do wpłat
Fundacja "Fundusz Migotkowy"
Nr konta: 90 1140 2004 0000 3402 7706 3818
IBAN: PL90 1140 2004 0000 3402 7706 3818
SWIFT: BREXPLPWMBK
paypal: fundacja@funduszmigotkowy.org