AKTUALNOŚCI

Grudzień miesiącem bez adopcji


W związku ze zbliżającymi się Mikołajkami i Świętami Bożego Narodzenia oznajmiamy, iż nasza fundacja nie wydaje psiaków dla mamy, babci, dziecka tym bardziej... Wzrosła ilość podobnych telefonów w ostatnim czasie, dlatego jak co roku, tak i tym razem postanowiłyśmy nie wydawać psiaków do adopcji w tym okresie.

Możecie do nas pisać w sprawie adopcji - Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., wypełniać ankiety, ale proces adopcyjny nie trwał nigdy u nas kilka dni, a często trwa tygodnie, więc i w tym okresie nie będzie inaczej. Zniecierpliwienie to zły znak, bo każdy opiekun psa powinien mieć morze cierpliwości w sobie.

Poganianie nas jest tym bardziej niestosowne, że mamy przecież masę spraw na głowie, a zajmowanie się fundacją to tylko część naszego życia.
Ponadto okres wystrzałów sylwestrowych to także najgorszy możliwy moment dla każdego psa po przejściach na zmianę miejsca zamieszkania. Po 1. zwielokrotniony stres. Po 2. w razie ucieczki zmniejszenie szans na powrót do domu. A samo świadome przygotowanie psiaka do tego okresu powinno rozpocząć się kilka tygodni wcześniej.

Mamy nadzieję, że zrozumiecie nasze pobudki. Nasze psy znaczą dla nas wiele, dużo więcej niż statystyki. Fundacji nie prowadzimy po to, aby się w nich prześcigać. Staramy się znajdować im najlepsze domy, nie tylko na święta :)
One nadal na nie czekają, ale my jesteśmy im winni ostrożność w ich doborze.

Więcej w tej kategorii: Migotkowy kalendarz 2019 »